Skip to main content

Jak si zvyknout na nový režim – první noci s novorozenětem

První noci s Toníkem doma jsou tu a já si musím začít zvykat na nový režim. Noc byla trochu náročnější, po jednom kojení nechtěl moc spát a dával o sobě hlasitě vědět. Kdyby nebylo asi 5 ráno, tak by to tolik nevadilo 😀 Tak jsme si udělali takový rodinný sendvič – Niki ho konejšila v náručí, já ji objímal. Když usnul, tak jsme si ho dali mezi sebe do postele. Nemyslel jsem, že to přijde takhle brzo. Přebalovaní mne budilo, ale mám pocit, že jsem celkem vyspalej – buď mám naspáno do zásoby, nebo mne konejší výhled, že následující dva týdny jsem doma. Týden čerpám otcovskou dovolenou a týden si beru volno. Protože zatím nemáme v obýváku košík, nechali jsme Toníka spát na rozložené sedačce. Má kolem sebe spoustu místa a my ho máme pod dozorem 🙂

Ráno fujavice, sníh, zima. Ještěže to přišlo až teď. Musíme přenastavit teplotní regulaci, protože v obýváku je zima a Toník by nám v 18°C asi zmrznul. Dopoledne koupeme, přebalujeme asi na 3x. Pak dáváme spát do „postýlky“ v obýváku. Po obědě se vydávám do města do lékárny. Po návratu mne čeká probouzející se dítě a dělá na mne jeden ksichtík za druhým. Beru jej nakojit a přebalit a hodně se nám spotil. Takže jsme to s tím teplem asi malinko přehnali 😀 (zpětně vzato bych řekl, že se spíš počůral a měl špatně těsnící plínku). Po dalším kojení spí snad celé odpoledne, je to andílek. Zatím to vypadá celkem zvladatelně. Snad to vydrží co nejdýl.

Už se těším, až budu jezdit z kočárkem

Jelikož je venku zima, nastává ideální čas připravit kočárek. Podařilo se mi sundat vše pratelné, což je super. Snad to budu schopen i složit 😀 K večeru sestavuji vypraný kočárek a je jak novej. Sám se těším, až s ním vyrazíme na první procházku. Aby nebylo vše jednoduché, od tchýně a babičky jsme se dozvěděli, že s modrým kočárem rozhodně jezdit nebudou a že nám koupí jinej – černej. Protože víme, jak by to dopadlo, hledáme na bazarech nějaký černý, který by se líbil i nám svými parametry. Ale o tom, jak vybrat kočárek, zase někdy příště.

Dejtě vědět o článku ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *