Skip to main content

Jedeme z porodnice – nový domov

Den pátý. Dnes si jedu pro manželku a Toníka. Ráno vyrážím ještě do práce, protože mají vizitu až prý tak kolem jedenácté. Žena mi píše, že se malýho snaží napucnout, aby trochu přibral a doktor ji pustil. Malý že ale spí a vzbudit ho nejde (jo, kdyby mu ten tvrdej spánek zůstal, bylo by to fajn.) Po vizitě ale píše, že máme zelenou a odpoledne mne čekají. Z práce odcházím trochu dříve, musím zpátky domů pro auto a než je vyzvednu tak ještě udělat větší nákup. Budeme spolu dalších 14 dnů, protože si beru otcovskou dovolenou a potom ještě týden normální dovolené. Můj první zásek začíná už v porodnici. Manželka má sbaleno, ale já to nějak nedomyslel a nechal sedačku v autě. Takže jsem hned dostal vyhubováno, že je venku zima a přeci nebudeme naše zlatíčko přenášet jen v dece. Jsem zvědav, jak proběhne cesta domů, je to lehce přes hodinu, jak musím objíždět rozkopanej most.

V autosedačce spí dítě velmi dobře

Posadili jsme Toníka do sedačky a pláče. Sotva ale vyjedeme z areálu nemocnice, už se začíná uklidňovat a brzy to zalomí a spinká. Potvrzuje se tak zkušenost spousty rodičů, že jízda autem je pro děti je velmi dobré uspávadlo. Manželce se těch pár dní po porodu blbě sedí, ale je ráda, že už jede domů. Prý přibíráme na váze po 10g za den, tak jsem zvědav, jak nám to půjde doma. V porodnici hodně spal, tak mu to snad vydrží. Když bude spát, bude šetřit energíí a snad rychle přibývat. Máme totiž opravdu drobečka. Jakože oba s manželkou jsme výškově pod průměrem, tak asi nemá moc po kom být dlouhán, ale já doufám, že mne alespoň přeroste 🙂

Nový domov pro naše děťátko

Dorazili jsme domů a je tu pocitově zima. Tak pouštíme „fukar“ (el. přímotop s větrákem) a brzy je líp. Zkoušíme monitor dechu, co jsme dostali na vyzkoušení, ale Niki to přivodí akorát krizi, neboť krabička začne pípat, ač je vše v pořádku. Tak to dáváme stranou a dohodneme se, že půjčíme monitor dechu z nemocnice. S ním byla žena strašně spokojená a uklidňuje jí to. Začínáme taky zjišťovat, co jsme zatím nedomysleli. Chybí nám košík, nebo druhá postýlka, kam bychom dali Toníka v obýváku přes den. Zítra vypereme a připravíme kočárek co mám půjčený od bráchy, aby byl připraven na nějakou brzkou vyjížďku, protože se už otepluje.

Dejtě vědět o článku ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *