Skip to main content

Nosní odsávačka – řešení na rýmu


Přišlo podzimní období rýmiček a bohužel jednu chytnul i Toník. Shodou okolností jdeme na půlroční kontrolu, tak manželka mohla s doktorkou prokonzultovat jaká nosní odsávačka je nejlepší. Z předporodního kurzu jsme si odnesli, že pokud chceme nudli skutečně vysát, musíme si pořídit nosní odsávačku na vysavač. Přišlo mi to drastické, tak jsem to dále neřešil. Po synovci jsme nosní odsávačku dostali (Nosátko), tak jsem to moc neřešil. Když však malý nemohl pořádně spát, jak měl plný nos, nedalo se nic dělat a odsávačku jsme vytáhli. Od kamarádů máme zprávy, že děti často po odsání nosu vysavač naprosto nesnáší, a jen co jej vidí, tak začnou brečet. K tomu úplně nedošlo, ale bez následků to taky nebylo 🙁

Nosátko – odsávačka hlenů na vysavač

Malý má rýmu, je třeba mu tedy odsát nosík. Sestavit odsávačku je jednoduché. Jen do sebe zasuneme dva plastové dílky a přidáme hadičku s nástavcem na hadici vysavače. Toníka máme v náručí, kouká na to sice trochu podezřívavě, ale zatím v pohodě. Zapínáme vysavač a zatím v pohodě. Přikládáme k nosu a není úplně jednoduché se trefit do nosní dírky. Pak už malý začíná brečet a vůbec se mu to nelíbí. Něco málo odsáváme. Nástavec na nos má kónickou špičku, což umožní jakože dírku zakrýt, ale zase je to krátké a vysaje to jen něco u kraje. Zkoušíme to na sobě a není to moc nepříjemné. Myslel jsem, že to bude horší.

Bohužel to mělo ale své následky. Následující den Toník řval kdykoli jsme mu chtěli sáhnout na obličej.

Česká nosní odsávačka pro kojence


Žena rýmu probírala s naší dětskou doktorkou a dozvěděla se pro nás 2 zásadní věci ohledně odsávání nosu u malých dětí (kojenců).

  • Nos je nutné odsávat jinak se s ním rýma bude táhnout dlouho.
  • Nejlepší je odsávačka zakončená hadičkou.

Hadička u nosní odsávačky umožňuje odsát hled dále z nosu. Pokud by to měl fakt ucpané, tak v nemocnici s tou hadičkou projdou až do krku. Je to ze silikonu, takže naprosto v pohodě. Koupili jsme tedy nosní odsávačku dle rady paní doktorky. Stála fakt jen pár korun, ale bohužel bez nástavce na vysavač (ten byl všude vyprodanej). Musí se tak sát pusou. Zjistil jsem však, že není problém to nasadit na hadičku z naší odsávačky, takže vlastně nástavec na vysavač máme. Tato odsávačka lze také mnohem snadněji ovládat i v jedné osobě. S vysavačem je to lepší ve dvou.

Musím říct, že je to fakt lepší. Nos jde mnohem lépe odsávat a asi to i malýmu míň vadí (možná si zvyknul, nebo zjistil, že se mu pak lépe dýchá). Takže mohu jednoznačně doporučit druhou variantu. Navíc se jedná o český výrobek. Jedinou nevýhodou je horší čištění, protože nudle jsou nejdříve nasáty do hadičky a potom se to z ní špatně dostává. Zatím tedy propláchnutí teplou vodou a následné profouknutí ihned po aplikaci fungovalo. Také si myslím, že pro starší děti bude vhodnější druhá varianta, protože už mají větší nos.

Dejtě vědět o článku ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *