Skip to main content

Táta začíná psát deník (blogovat)

Je tomu už pár měsíců, co jsme si domů přivezli z porodnice našeho syna, toho nejúžasnějšího človíčka (říkejme mu Toník). Od začátku si píšu deník, k vymyšlení a spuštění domény jsem se dostal ale až teď. Podobně jako další tátové jsem plný dojmů, které bych rád sdílel a současně mi jako tátovi chyběl v internetovém světě pohled chlapa na toto neuvěřitelně zajímavé období. Pohled muže je opomíjen nebo naopak neuvěřitelně extrapolován díky humoristickým webů/blogům psaných s velkou mírou nadsázky a vulgarit (Deník moderního fotra).

Muž je nezbytnou součástí rodiny a se svými kamarády, kteří děti mají, některé své pocity sdílí. Horší je, pokud chlap nikoho takového ve svém okolí nemá. Ano, rodičovská zkušenost je jedinečná, některé chyby je nicméně zbytečné opakovat a občas se hodí znát i názor někoho jiného. Doufám, že mé zkušenosti pomohou dalším rodičům a ulehčí vám i vašim ratolestem život. Rád bych proto pomohl dalším tátům a popsal otcovství optikou muže, který je do výchovy zapojen. Tento nápad jsem dostal poté, co jsem k minulým Vánocům dostal knížku „Prvootec„, které mne zaujala.

etáta.cz – tátův osobní deník

Proč etata.cz? „E“ si můžete vyložit jako zkratku pro ekonom, ekonomický, ekologický či elektronický. To vše na mne sedí. Vystudoval jsem (vlastně v tento okamžik ještě stále studuji na doktorát) ekonomii a pracuji v oblasti ekonomie a ekonomiky v bance. Snažím se chovat ekonomicky (tedy šetrně a úsporně) a ekologicky (omezujeme plasty, recyklujeme, doma máme kompost, preferujeme hromadnou dopravu, pokud to jde tak chodíme pěšky atd.), protože mám rád přírodu a chci, aby tu pro naše děti něco z ní zbylo. Elektronický – zajímají mne technologie a o své zkušenosti jako táta bych se s vámi rád podělil prostřednictvím tohoto deníku/blogu.

 

Dejtě vědět o článku ostatním

One thought to “Táta začíná psát deník (blogovat)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *